/Files/images/000111.jpg

Чому на вашу думку діти б’ються, кусаються, штовхаються, а іноді у відповідь на якесь прохання « вибухають»? Причин такої поведінки може бути безліч. Але часто діти ведуть себе саме так, тому що не знають як вести себе по - іншому. На жаль їх поведінковий репертуар довільно скудний, і якщо ми запропонуємо їм можливість вибору способів поведінки, діти із задоволенням відгукнуться на пропозицію, і наше спілкування з ними стане більш ефективним і приємним для обох сторін. Ця порада (пропозиція вибору способу взаємодії) особливо актуальна, коли мова йде про агресивних дітей.

У чому причина дитячої агресивності?

Агресія може виникати у таких випадках:
  • як реакція на фрустрацію – це спроба подолати перешкоду на шляху до задоволення потреб, досягнення емоційної рівноваги;
  • як крайній захід, коли дитина вичерпала всі інші можливості задоволення своїх потреб;
  • як «вивчена» поведінка, коли дитина надходить агресивно, слідуючи зразку (найчастіше поведінка батьків або значних дорослих, літературних, кіно- та телегероїв).

Також на прояв агресивності впливають біологічні фактори (особливості нервової системи, спадковість, біохімічні фактори).

Поради батькам:

• Насамперед спробуйте з'ясувати, що ж є справжньою причиною агресивної поведінки вашої дитини.

• Приймайте дитину такою, якою вона є, з усіма недоліками. Частіше говоріть, що любите її.

• Обговоріть з дитиною її емоції. Розкажіть, що всі люди іноді зляться і сердяться. Це нормально. Навчіть, як можна висловити свій гнів, не заподіявши шкоди іншій людині і навколишнім предметам. Для цього можна використовувати такі прийоми:

• Дітям важливо навчитися « випускати» свою агресивність. їм можна запропонувати:

- Битися з подушкою;

- Використовувати фізичні силові вправи;

- Рвати папір;

- Намалювати того, кого хочеться побити, і що - небудь зробити з цим малюнком;

- Використовувати « мішечок для криків»;

- Постукати стіл надувними молотком.

Від агресивності найбільше страждає сама дитина: він у сварці з батьками, вона втрачає друзів, вона живе у постійному роздратуванні, і найчастіше у страху. Все це робить дитину нещасною. Турбота та тепло для такої дитини найкращі ліки.

Кiлькiсть переглядiв: 47