Тепловий удар виникає при дії високої температури навколишнього середовища, особливо при високій вологості і відсутності вітру. При цьому підвищена температура тіла (а організм в таких випадках природним чином нагрівається) не може знайти собі виходу, тобто тепловіддачі немає, і температура тіла продовжує рости.

Перегрів може відбутися не тільки на вулиці, але і в приміщенні, особливо якщо воно не провітрюється. Сприяють перегріву фізичні вправи, які приводять до втрати організмом рідини з потом, особливо якщо ці втрати нічим не компенсуються.
В жарку погоду, що поєднується з високою вологістю, необхідно пити значно більше рідини, чим зазвичай. У нормі доросла людина повинна випивати в добу 2-2,5 л води.
При тепловому ударі спостерігаються головний біль, нудота і блювота, бажання сісти або навіть прилягти. Підвищується температура тіла до 40-41 °С, шкіра червоніє, але потім червоність змінюється блідістю з синюшним відтінком. З’являється сплутана мова, а іноді людина навіть може непритомніти. Можуть виникати судоми, марення.
Якщо допомога вчасно не надана, хворий впадає в кому, виникають явища серцевої недостатності.

Перша допомога при тепловому ударі

Перша допомога при тепловому ударі полягає в швидкому охолоджуванні потерпілого. Якщо це можливо, потрібно швидше облити його холодною водою або обернути мокрим простирадлом, обкласти шматками льоду або снігу, відскрібаючи його з морозилки. Якщо тепловий удар трапився на вулиці, то того хто постраждав можна занести в магазин, обладнаний кондиціонером, а потім вже обливати холодною водою.

Профілактика теплового удару полягає у вживанні більшої кількості води, чим зазвичай, при вологій погоді. На голові обов′язково потрібно носити капелюх від сонця. Якщо капелюха немає, то можна замінити його парасолькою.
Кiлькiсть переглядiв: 412