Масляна

РОЗПОЧАЛАСЯ МАСНИЦЯ

Масляна — світле і тепле свято, сила якого здатна творити чудеса! Нехай в цей день всі печалі, всі негаразди назавжди підуть з вашого будинку, бажаю, щоб ваше життя було таким же теплим, таким же солодким, як сьогоднішні налисники!

На Масляну ми проводжаємо зиму, а з нею всі неприємності та негаразди! На порозі весни, в найсмачніше свято, хочеться побажати всім вам оновлення і веселих днів, щедрого столу, гостинного будинку, добробуту.

Хай сонце світить яскравіше, нехай біди завжди оминають вас, а в серці оселиться щастя та добро.

З Масляною!

КОЖЕН ДЕНЬ МАСЛЯНОГО ТИЖНЯ Є СИМВОЛІЧНИМ:

Понеділок — ГОСТІ: у перший день Масляної приймають гостей та печуть млинці. Колись у цей день прикрашали оселю солом'яний опудалом.

Вівторок — ЗАЛИЦЯННЯ: у вівторок незаміжні дівчата влаштовували оглядини або ж йшли кататися з хлопцями на санях.

Середа — ЧАСТУВАННЯ: у середу жінка кличе зятя та інших гостей на млинці. Кожна господарочка має свій особливий рецепт приготування млинців.

Четвер — ГУЛЯННЯ: у четвер розпочинаються масові гуляння.

П'ятниця — ТЕЩИН ДЕНЬ: у п'ятницю вже зять повинен кликати тещу на млинці. Вважається, що такий обряд сприятиме налагодженню стосунків у родині.

Субота — ПРОЩАННЯ ІЗ ЗИМОЮ: у суботу всі ходять у гості та з веселим настроєм проводжають зиму.

Неділя — ПРОЩЕНА: тиждень завершується Прощеною неділею, коли треба забувати всі образи та усіх прощати. Ближче до вечора всі гуляння завершуються символічним спалюванням опудала.

Кiлькiсть переглядiв: 7