Методичне об’єднання для вихователів дітей молодшого дошкільного віку ДНЗ Дзержинського району м. Харкова 28.11.2014 на базі ДНЗ № 238

«Формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дитини шляхом використання мнемотаблиць та створення розвивального мовленнєвого середовища»

Прийоми мнемотехніки:

Піктограма - це прийом, за якого абстрактну або образну інформацію, що запам'ятовується, схематично зображують спрощеними малюнками, що нагадують за формою букви чи цифри.

Стенографіст - це прийом, за якого текстову інформацію, що запам'ятовується, записують за допомогою окремих ключових літер, особливих знаків і цілого ряду скорочень.

Цифрообраз - прийом, за якого цифрову інформацію, що запам'ятовується, асоціативно пов'язують з певними образами або системами образів.

Синтез - це прийом, за якого для створення асоціативних зв'язків між інформаційними одиницями, для яких не має значення послідовність, їх об'єднують в єдиний інтегральний образ зі спільним асоціативним зв'язком.

Аналогія - це прийом, за якого між інформаційними одиницями, що запам'ятовуються, знаходять спільні ознаки, властивості, якості, тенденції розвитку тощо.

Інтегроване заняття з використанням мнемотаблиць. Група №5. Вихователь Борова Т.Є.

Галереї "28.11.2014 МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ"

Програма заходу

План роботи методичного об’єднання для вихователів дітей молодшого дошкільного віку

Доповідь «Створення розвивального освітнього мовленнєвого середовища в дошкільному навчальному закладі - технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти»

Методичні рекомендації та вимоги до підготовки і проведення занять з мовленнєвого спілкування з дітьми молодшого дошкільного віку

Доповідь «Мнемотехніка - технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти»

Матеріали для стенду

Конспект інтегрованого підсумкового заняття за темою: «Осіння подорож»

Зразок мнемотаблиці та адреса логопедичного сайту «Болтунишка»

Передовий педагогічний досвід Буданцевої В.І. Використання мнемотехнологій для розвитку та корекції мови дошкільнят

Козаренко В.А. Учебник мнемотехники. Система запоминания «Джордано».

Анкета для учасників методичного об’єднання вихователів дітей молодшого дошкільного віку 2014-2015 н.р.

Чепурний Г., Черешнюк О. Мнемотехніка - технологія ефективного засвоєння інформації. - Вихователь-методист дошкільного закладу. - №4. - 2014. - С.31-37.

Чепурний Г.А. Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти. - Тернопіль:Мандрівець, 2013. - 152с.