/Files/images/mmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg

10 дитячих заповідей для батьків

1. Мої ручки ще маленькі - не очікуйте від мене досконалостей, коли я стелю ліжко, малюю, або граюся. Мої ніжки теж маленькі - прошу не спішіть, щоб я міг іти з Вами в ногу.

2. У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у Ваших. Дозвольте мені пізнавати його безпечно, але не обмежуйте мене занадто.

3. Домашні завдання ніколи не кінчаються, але я буду маленьким протягом дуже малого проміжку часу. Прошу, постійно і охоче присвоюйте мені декілька хвилин, щоб пояснити явища цього чудового світу.

4. Мої почуття ще недозрілі - прошу, будьте чутливіші до моїх потреб. Не нарікайте на мене цілий день. (Вам теж не подобається, коли хтось буркоче без кінця). Ставтеся до мене так, як би Ви хотіли, щоб ставилися до Вас.

5. Моє життя - це Божий дар. Бережіть мене згідно з Божим наказом. Оцінюйте мої вчинки справедливо. Дисципліну спирайте на любові, додаючи відповідні вказівки та взірці для життя.

6. Щоб розвиватися, мені потрібне Ваше заохочення, а не натиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене, а мої вчинки.

7. Прошу, дайте мені змогу вирішувати за самого себе. Дозволяйте робити помилки, щоб я на них вчився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення в самостійному житті.

8. Не робіть все за мене, бо тоді я росту переконаний в своїй неспроможності виконувати завдання, згідно з Вашими очікуваннями.

9. Не бійтеся залишити мене на деякий час під чужою опікою. Діти потребують відключитися від батьків, як і батьки від дітей. Крім цього, це чудовий спосіб дати змогу мені зрозуміти, як я за Вами сумуватиму.

10. Прошу, будьте мені добрим прикладом християнина. Дозвольте мені разом з Вами пізнавати добро і вчитися на Вашому прикладі.

Не ображайте те, що стало дорогим для вашої дитини.

(В.О. Сухомлинський)

Кiлькiсть переглядiв: 24