/Files/images/2020_rk/Без названия.jpg

Безпека дітей взимку

/Files/images/2023/Замерзлі водойми.jpg

/Files/images/2023/Мінна безпека.jpg

Батьки намагаються максимально убезпечити своїх дітей від всяких небезпечних ситуацій, які можуть трапитися під час прогулянок на вулиці

А зараз, з настанням холодної пори року, потенційних небезпек стає більше, а дитяча пам'ять коротка.

І всі правила, які вони запам'ятовували в минулому році, тепер благополучно вивітрилися з пам'яті дітвори. Тому потрібно заново вчити, як поводитися на вулиці взимку. Ось основні моменти!

* Першим ділом дитині потрібно запам'ятати, що надіти шапку, рукавички і застібатися потрібно, не виходячи з дому, щоб холодне повітря не проник під одяг.

* Не можна їсти сніг і гризти бурульки, торкатися до металу.

* На вулиці треба йти посередині тротуару, подалі від будинків, тому що з даху може обвалитися сніг або впасти бурулька, і ні в якому разі не можна заходити в огороджені зони. Ходити по обледенілій тротуару потрібно маленькими кроками, наступаючи на всю підошву.

* Кататися на ковзанах, лижах можна тільки в спеціально відведених для цього місцях. Кататися на санках стоячи не можна! І не можна кататися з гірок, які розташовані поряд з дорогою! Поводитися на гірці потрібно акуратно і дисципліновано, не штовхатися. Небезпечно прив'язувати санки один до одного.

* При грі в сніжки потрібно пам'ятати, що кидати в обличчя не можна, і взагалі кидати треба не з силою! І не дозволяйте дітям будувати глибокі сніжні тунелі, які можуть обвалитися!

* Особливо уважно потрібно взимку переходити дорогу - машина на слизькій дорозі не зможе зупинитися відразу!

* Одягти яскраву верхній одяг для дитини, яку легко помітити на відстані;
* Вибрати для малюка відповідний час для прогулянки, адже взимку темніє дуже швидко. І доводитися повертатися додому тоді, коли на вулиці горять ліхтарі.

Тому, особлива рекомендація, надягати на куртку і на взуття дитини спеціальну светоотражающую смужку. Або можна прикріпити невеликі світловідбиваючі іграшки. Зазвичай вони кріпляться на рюкзак дитини. У темряві така смужка стане помітнішою і водій швидше її побачить. Що особливо важливо, адже швидко зупинити машину на слизькій дорозі практично неможливо.
* Слідкуйте за станом снігу, не дозволяйте дітям будувати печери і тунелі зі снігу, який може обвалитися;
Простежте, щоб дитина не грав біля дороги і в зоні роботи снігоприбиральної машини;

* Якщо у вас не дуже високий будинок, регулярно очищайте дах від снігу і бурульок, і не дозволяйте дитині самій зривати бурульки з даху.

/Files/images/2020_rk/правила.jpg