Безпека дитини вдома

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища, тому дуже важливо постійно навчати малюків правилам безпечної поведінки у побуті, в природі, на вулиці, у суспільних місцях.

Найкраща гарантія безпеки – власний нагляд за дитиною. Найбільше нещасних випадків буває, коли дитина втомлена, голодна чи хвора, а Ви зайняті або заклопотані.Ризик збільшений, коли сім’я перебуває у незвичному середовищі (поза домом). Якщо купуєте дитині якесь приладдя, то впевніться, чи воно безпечне, і давайте його дитині тільки від зазначеного віку.; купуйте тільки нові речі. Прилади,що були у вжитку, можуть виявитися зношеними поза термін використання або інструкції з їхнього використання нема.

Усі діти наражаються на нещасні випадки, оскільки їхнє бажання досліджувати й експериментувати випереджає здоровий глузд і передбачливість. Багатьох прикрих ситуацій можна уникнути, адже Ви несете відповідальність за те, щоб Ваша дитина не поранила себе. Однак безпека дитини не означає обмеження її діяльності, просто переконайтесь, що світ довкола неї безпечний для ігор і досліджень.

Кухня
В кухні є чимало небезпек для дитини, і вони зростають, якщо Ви зайняті своїми справами. Отже, не підпускайте дитину до місць, де Ви варите. Пам’ятайте, що плита, чайники і праски ще тривалий час є гарячими після того, як їх вимкнули.
Ставте гарячі страви і напої посередині столу так, щоб дитина їх не схопила.
Не стеліть на стіл скатертини, бо малюк може потягнути її і перекинути щось на себе.
Гостре кухонне приладдя зберігайте у шухляді під замком.
Зробіть огорожу навколо робочої плити, ручки каструль поверніть назад.
Краще користуйтеся дальніми пальниками плити.
Не дозволяйте дитині торкатися дверцят гарячої духовки.
Зберігайте всі мийні засоби, відбілювачі і засоби чищення у шафі з замком.
Пересвідчіться, що дитина не може дістати до смітника.

Дитяча кімната
Дитина проводитиме багато часу в спальні, тому переконайтеся, чи там безпечно.
Ніколи не прив’язуйте до ліжка іграшки шнурками – вони можуть замотатись навколо шиї.
Не кладіть у колиску великі іграшки і подушки, дитина може використати їх як сходинку, щоб вилізти.
Не прив’язуйте іграшки поперек ліжка, коли вона вже може стояти.
Вікна відкривайте так, щоб вони були відчиненими лише трішки.
Накрийте батареї рушниками.
Переконайтесь, що меблі стоять стійко і мають заокруглені кути.
Дитячі іграшки зберігайте у низькому серванті або на полицях, щоб дитина діставала їх, не тягнучись догори.
Використовуйте вогнестійку постіль і нічний одяг.
Встановіть матрац у ліжку якнайнижче, перш ніж дитина почне підтягуватись і вставати.
Запасні підгузники зберігайте у коробці з кришкою.
Змінюйте дитині підгузники на підлозі.

Ванна
Ніколи не залишайте дитину до 4 років саму у ванні з водою або у ванній кімнаті. Користуйтеся спеціальною гумовою підстилкою.
Перевіряйте воду, перш ніж класти в неї дитину.
Іншим нещасним випадкам, які можуть трапитись у ванній кімнаті, легко запобігти:
· зберігайте усі ліки у недосяжній для дитини шафі під замком;
· бритву і косметику кладіть у недоступне місце;
· накрийте батареї і гарячі сушилки рушниками;
· якщо Ви маєте електричний нагрівач, то він повинен бути вмонтований у стінку із вимикачем з мотузкою;
· мийні засоби і туалетну щітку зберігайте у шафці під замком;
· якщо у Вас душ зі скляною ширмою, то замініть її шторою з тканини або вставте скло, що не б’ється.

Вітальня
Телевізор поставте у недосяжне місце.
Не залишайте будь-де цигарки, сірники, алкоголь чи ліки, приладдя для шиття чи монети.
Кімнатні рослини також ставте у недосяжні місця, бо деякі з них отруйні.
Якщо маєте скляні двері чи низькі вікна, то ставте міцніше скло, ламіноване або з дротяною сіткою, чи наклейте на нього кольорові попереджувальні малюнки, щоб дитина бачила, де скло.

Коридор і сходи
Простежте, чи коридор і сходи добре освітлені.
Не залишайте на сходах іграшки, купи білизни чи щось інше.
Впевніться, що засувка на дверях для дитини недосяжна.
Заладнайте дірки на килимах чи в підлозі.
Якщо підлога лакована, закріпіть килими, щоб вони не зсувались.
Не дозволяйте дитині ходити по лакованій підлозі лише у шкарпетках, обов’язково вбирайте взуття; подивіться, чи нема скалок, якщо вона ходить босою.

Електрика
Електричні травми дуже серйозні, тож пам’ятайте таке:
· вимикайте електричні прилади, якщо не користуєтеся ними;
· ніколи не залишайте приєднаного продовжувача;
· закрийте розетки, якими не користуєтесь. Спеціальними кришками або ізоляційними стрічками;
· регулярно перевіряйте всі шнури і відновлюйте ті, де є оголений дріт;
· принаймні до 4 років не дозволяйте дитині бавитись з іграшками, що приєднані до електромережі.

ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА!

— не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
— вчити дитину користуватися дверним вічком;
— не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
— вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102,103, 104;
— забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечними;
— забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
— не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
— запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
— не дозволяти дражнити тварин;
— не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
— не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
— не дозволяти визирати у відчинене вікно;
— вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
— вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишеню з особистими даними дитини.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Пам’ятайте, що саме від вас в великій мірі залежить безпека вашої дитини. Проявляйте витримку і навчайте дитину берегти своє життя та здоров'я